All news
29 november 2023
by
Share this article:

Innovatsioon logistikas: Magnetic MRO AI-l põhinev ostusüsteem võitis Aasta Innovatsiooniteo preemia

28. novembril tunnustati Logistika Aastakonverentsil Magnetic MRO-d, Eesti suurimat lennundusettevõtet, Aasta Innovatsiooniteo preemiaga. Auhinna tõi koju ettevõtte tehisintellektil baseeruv uuenduslik ostujuhtimissüsteem, mis on märkimisväärselt tõhustanud ettevõtte logistilisi protsesse, vähendades nii aja- kui ka materjalikulusid.

Magnetic MRO, mis on osa globaalsest lennundusettevõttest Magnetic Group, on saavutanud tänu oma Tallinna Lennujaama angaarides töötavatele 450 spetsialistile ja eksperdile märkimisväärse positsiooni rahvusvahelisel areenil. Ettevõte pakub laiahaardelist hooldus- ja remonditeenust lennukitele, mootoritele ning muudele lennunduskomponentidele.

Ettevõtte operatiivjuht Jan Kotka sõnul on COVID-19 järgne lennunduse taastumine ja materjalide kättesaadavuse langus esitanud ettevõttele olulisi väljakutseid. SkySelectiga koostöös juurutatud AI-l baseeruv ostujuhtimissüsteem on suutnud neile väljakutsetele edukalt vastata, optimeerides materjalide otsingut ning tellimisprotsessi, vähendades sellega seotud aega 7 päevalt 5 päevale.

“Aasta Innovatsiooniteo tiitel on tunnustus meie pidevale innovatsioonile ja pühendumusele. See on selge märk, et oleme õigel teel, juurutades lahendusi, mis on murrangulise mõjuga nii meie ettevõttele kui ka kogu lennundussektorile,” kommenteeris Kotka.

Automatiseeritud lahendus, mis on osa ettevõtte ERP-süsteemist, kasutab ära aastate jooksul kogutud andmeid, et prognoosida nõudlust ja materjali kättesaadavust. See mitte ainult ei suurenda kogu tarneahela efektiivsust, vaid vähendab ka kulusid materjalile 5-10%.

“Rahvusvaheliste lennundusettevõtete seas on palju neid, kes räägivad, kuid vähe neid, kes päriselt teevad. Magnetic MRO räägib ning teeb ka päriselt ära. Seetõttu on meil produktiivse koostöö üle väga hea meel,” kommenteerib SkySelecti juht Erkki Brakmann.

Magnetic MRO jätkab oma tarneahelasüsteemide arendamist eesmärgiga optimeerida kogu ahelat veelgi, tagades samal ajal kõrge teenuse kvaliteedi.

 

 

Artikkel: Magnetic Group

Foto: Raul Mee (fotol Magnetic MRO tarneahelajuht Kaire Kalve)

Share this article: