All news
04 november 2021
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Oktoobris läbis Tallinna lennujaama 184 655 reisijat

Oktoobris läbis Tallinna lennujaama enam kui 184 tuhat reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates koroonapandeemia algusest, moodustades 58% kriisieelsest tasemest. Regulaarlendude keskmine täituvus oli 68%.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on tegemist oodatust parema tulemusega, mis kinnitab inimeste soovi reisida. „On hea meel näha, et inimesed jätkuvalt soovivad reisida, uusi kohti avastada ning positiivseid emotsioone koguda. Lennujaamas tunneme selle üle vaid rõõmu ning jätkame tööd selle nimel, et pakkuda reisijatele aastaringselt mitmekesist lennuplaani ning suurepärasel tasemel teenindust,“ rääkis Pärgmäe.

„Meil on hea meel ka selle üle, et reisijate teadlikkus erinevate ennetus- ja ohutusmeetmete osas on tõusnud ning reegleid järgitakse aina rohkem, sh on paranenud ka maski kandmine reisiterminalis“. Lisaks sellele toonitas Pärgmäe, et vaktsineeritutel on reisimine kindlasti lihtsam ning inimeste enda kindlustunne suurem. „Ka erinevates Euroopa riikides on vaktsiinipassi näitamine igapäevane tegevus ja nii on vaktsineeritutel reisi nautimine palju lihtsam“.

Pärgmäe sõnul leiab oktoobri lõpust kehtima hakanud talvisest lennuplaanist iga inimene meelepärase sihtkoha. „Talvisest lennuplaanist leiavad endale unistuste sihtkoha nii noored seiklejad, sportliku puhkuse harrastajad kui ka rahulikku rannapuhkust ihkavad pered, sest otselennu sihtkohti on kokku 40. Kõigi talviste sihtkohtadega on võimalik tutvuda lennujaama kodulehel“.

Oktoobris oli regulaarlendudega võimalik lennata 37 sihtkohta. Kuu lõpus avas Ryanair otseliinid Düsseldorfi, Edinburghi, Billundi ja Barcelonasse. Tellimuslendudest algasid Egiptuse ja Kanaari saarte seeriad, kuid kõige populaarsemaks tšarterreisijate sihtkohaks oli Türgi, mis edestas reisijate arvult ka suurimate sõlmjaamade Riia, Frankfurdi jt sihtkohtade reisijaliikluse mahtu.

Oktoobris toimus 2884 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 93 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Tallinna lennujaama liigub eesmärgi suunas teenindada 2021. aasta lõpuks 1,2 mln reisijat.  

Share this article: