Tallinna Lennujaama tütarettevõte Tallinn Airport GH võttis kasutusele esimesed elektriautod
3. jaanuaril jõudsid Tallinna lennujaama kolm elektriautot, mis on mõeldud töötajatele õhusõidukite teenindamiseks vajalike tööülesannete täitmiseks. Elektriautode kasutusevõtt on oluliseks sammuks nii ettevõtte kui ka kogu kontserni süsinikujalajälje vähendamisel.
Tallinn Airport GH juhatuse liikme Indrek Nõlvaku sõnul on elektriautode kasutuselevõtt ettevõttele oluline nii keskkonnaalaste eesmärkide kui ka kulude juhtimise vaatest. „Möödunud aastal võtsime lennujaama territooriumil liikumiseks kasutusele esimesed elektrilised tõukerattad, mis töötajate poolt kiirelt ja soojalt vastu võeti. Selleks, et ka talvisel ajal saaksime teie töötajad sõita roheliselt õhusõidukeid teenindama, otsustasime soetada esimesed elektriautod. Hanke tulemusena sai meie heaks koostööpartneriks City Motors AS, kes täna autod üle andis,“ rääkis Nõlvak ja lisas, et lennundus ei ole oma olemuselt küll keskkonnasõbralik tegevusala, kuid vastutustundliku maapealse käitlemise teenuse pakkujana teevad nad iga päev tööd selle nimel, et enda mõju keskkonnale vähendada. „Töötajate kasutusse jõudsid täiselektrilised sõiduautod Dacia Spring, mis hakkavad asendama fossiilkütustel töötavaid sõidukeid“.
Uued elektriautod vahetavad välja väikesõidukid, mille aastane kütusekulu on ühe auto kohta umbes 2500 liitrit. Elektriliste autode kasutuselevõtuga väheneb ettevõtte aastas õhku eralduv emissioon hulk rohkem kui 17 000 kg võrra.
City Motors AS-i juhatuse liikme Jüri-Bruno Asari sõnul on Tallinn Airport GH AS-i otsus suureks eeskujuks kõigile ettevõtetele, kes tahavad näidata üles vastutustundlikust ja vähendada igapäevast CO2 jalajälge. „Tänases maailmas on liikumine oluliseks osaks meie igapäeva elust. Sõltumata sellest, kas reisida lennukiga kaugele välisriiki või liikuda igapäevaseid toimetusi tehes autoga punktist A punkti B. Tallinna lennujaama otsus võtta õhusõidukite teenindamiseks kasutusele Dacia Spring elektriautod annab võimaluse seda teha keskkonnasäästlikult ja märksa soodsamalt, kui sisepõlemismootoriga sõidukitega. Hankes osaledes võtsime detailselt arvesse kõiki aspekte, mis võimaldavad autodele seatud ülesandeid täita parimal võimalikul viisil. Täname usalduse eest ning usume, et selle sammuga saab Tallinna Lennujaama autopargi elektrifitseerimine sisse veelgi suurema hoo.“
AS-i Tallinna Lennujaam eesmärk on tagada kontserni kuuluvate lennujaamade säästlik ja vastutustundlik käitamine ning kvaliteetse teenuse pakkumine, säästes seejuures looduskeskkonda ning vähendades õhuemissioone. AS-i Tallinna Lennujaam eesmärgiks on olla aastaks 2030 süsinikuneutraalne lennujaam.