All news
26 märts 2024
by
Share this article:

Tallinnast saab suvehooajal lennata enam kui 50 sihtkohta

Sel suvehooajal on Tallinna lennujaamast võimalik otselennuga lennata enam kui 50 sihtkohta. Suvehooajal alustab Tallinnast lendamist kolm uut lennufirmat – Eurowings viib reisijad Prahasse, Transavia France Pariisi ja flydubai Dubaisse.

Uusi sihtkohti on valikus kuus – Burgas, Praha ja Dubai, taasavatakse Billund, Malta ja Rooma. Esimest korda Eesti ajaloos saab Tallinnast regulaarlennuga otse Araabia Ühendemiraatidesse. Lisaks uutele sihtkohtadele kasvavad lennusagedused ja pea kõik 17 Tallinnast lendavat lennufirmat suurendavad sel suvehooajal mahtusid ehk müügis olevate piletite arv on 20% suurem kui 2023. aastal ja ületab 2019. aasta näitajat.  AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul on lennujaam väga rõõmus suvise lennugraafiku üle. „On harukordne aasta, kui saame teatada kolme uue lennufirma tulekust Tallinna. Eesti reisijatele pole Lufthansa kontserni kuuluv Eurowings ega KLM/Air France grupi liige Transavia France veel väga tuttavad, aga loodame, et reisijaid jagub nii Praha kui Pariisi lendudele. 12. oktoobril Dubaisse lende alustav flydubai avab meie reisijatele ka Emirates’i liinivõrgustiku, mis tähendab kauglendude vaates veel rohkem võimalusi. Lisaks uutele liinidele tuleb suveks tagasi ka päris palju vanu sihtkohti nii, et valikut on piisavalt,“ rõõmustas Pärgmäe.

Kõige rohkem tuleb lisamahtu juurde suvehooajal Stockholmi liinile, kus lennusagedusi suurendavad nii SAS kui Ryanair ja lendude arv Rootsi pealinna küündib kaheksa lennuni päevas. See on istekohtade arvult ka suve suurim liin. Helsingi liinil kasvab lennusageduste arv kuni 10 lennuni päevas.  airBaltic lendab suvehooajal Tallinnast 22 liinil ja pakub nii häid äri- kui puhkuseühendusi. airBalticu suvehooaja uued liinid on Burgas, Malta ja Billund.  Eero Pärgmäe: “Vaatame suurt pilti – oleme lennujaama meeskonnaga väga tänulikud neile reisijatele, kes valivad reisi alguspaigaks just Tallinna lennujaama. Üheskoos suudame luua üsna erakordse olukorra. Rahvaarvuga, mis on parimal juhul võrreldav mõne Euroopa suurlinna linnaosaga, suudame me üleval hoida soliidse sihtkohtade portfelli. See on Euroopa lennunduses üsna eriline saavutus.“

 Lisainfo:

Tallinna lennujaam pälvis 11. märtsil kuuendat aastat järjest Euroopa parima lennujaama tiitli 2-5 miljoni reisijaga lennujaamade kategoorias. Lisaks premeeriti Tallinna lennujaama ka kolmes kõrvalkategoorias – kõige nauditavam lennujaam Euroopas, kõige lihtsama teekonnaga lennujaam Euroopas ja kõige puhtam lennujaam Euroopas.

Tallinnast lendavad lennufirmad suvehooajal 2024: Aegean Airlines, airBaltic, Eurowings (alates 31.03), Finnair, flydubai (alates 12.10), LOT Polish Airlines, Lufthansa, Norwegian, Nyxair, Pegasus Airlines (alates 6.04), SAS, Smartlynx, SunExpress Airlines, SWISS, Transavia France (alates 4.04), Turkish Airlines, Wizz Air.

2024. aasta suvise lennugraafiku regulaarliinide sihtkohad: Amsterdam, Antalya, Ateena, Barcelona, Berliin, Billund, Burgas, Brüssel, Dubai, Dublin, Dubrovnik, Frankfurt, Gran Canaria, Helsingi, Heraklion, Istanbul, Kopenhaagen, Kuressaare, Khuthaisi, Kärdla, London (Luton, Stansted, Gatwick), Malaga, Malta, Milano (Bergamo, Malpensa), München, Nice, Oslo, Paphos, Pariis (Charles de Gaulle, Orly), Praha, Rhodos, Riia, Rooma, Split, Stockholm, Zürich, Tampere, Tenerife, Treviso (Veneetsia), Varssavi, Viin ja Vilnius.  Tšarterlendude sihtkohad: Antalya, Bodrum, Burgas, Catania, Enfidha, Faro, Funchal, Heraklion, Hurghada,Korfu, Lamezia, Larnaca, Rhodos, Sharm EI Sheikh, Mattala (Sri Lanka) ja Tivat.Suvehooaeg algab 31. märtsil ja kestab kuni 27. oktoobrini. Rohkem infot sihtkohtadest meie kodulehel.

 

AS Tallinna Lennujaam

Share this article: