All news
03 november 2021
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Feeport siseneb x7trade tollideklaratsioonide platvormiga Hollandi logistikaturule

Tallinnas asutatud ja tegutsev e-kaubanduse logistikatehnoloogiaettevõte Feeport on liidestanud oma tarkvaraplatvormi x7trade Hollandi tolliameti uue e-kaubanduse tollideklaratsiooni süsteemiga DECO (Douane Ecommerce), võimaldades seeläbi automaatselt deklareerida hulgi väikese väärtusega (väärtus alla 150 euro) kolmandatest riikidest Hollandisse või Hollandi kaudu Euroliitu imporditud e-kaubanduse saadetisi.

“Olles neutraalne tehnoloogiateenuse pakkuja, ei konkureeri me tarneahela osapooltega vaid aitame neid oma tehnoloogiaga, olgu selleks siis tollimaakler, logistika- või postiteenuse pakkuja või kullerettevõte,” selgitab Haiti Arendi, Feeporti kaasasutaja.

“Amsterdam on üks peamisi logistikakeskusi Euroopas, seega näeme Hollandi turus suurt potentsiaali. On oluline, et suurte kaubamahtude saabudes jõuaks kaubad viiveteta lõpptarbijateni üle Euroopa. Oleme edukalt katsetanud ühendust Hollandi uue tollideklaratsioonisüsteemiga ja oleme valmis tootmisrežiimiks,“ ütleb Arendi.

Feeport on 2021. aastal loodud Eesti tarkvaraettevõte, mis pakub logistikasektorile tehnoloogialahendusi tollideklaratsioonide vormistamisel. Ettevõtte x7trade platvorm on liidestatud mitmete EL liikmesriikide tolliametite IT-süsteemidega, Eestis kasutab x7trade Maksu- ja Tolliametiga suhtlemiseks X-tee andmevahetuse platvormi.

Share this article: