All news
05 juuli 2022
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Juunis läbis Tallinna lennujaama üle 281 000 reisija

Juunikuus läbis Tallinna lennujaama üle 281 tuhande reisija, mis on ligi kolm korda rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. Koroonapandeemia eelsest tasemest moodustas see 87%. Liinide keskmine täituvus oli juunis juba pea 80 protsenti, mis näitab väga laiapõhjalise nõudluse jätkumist.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul on turismisektorist ja lennundusest saamas taas usaldusväärne ja tugev tööandja, ent pikk pädevuste taastamise ja väljaõppe protsess on toonud kaasa keerulise olukorra terves lennundussektoris. „Eestis on Euroopaga võrreldes kõik täitsa hästi. Teeme kõvasti tööd koos G4Si ja teiste partneritega, et mehitatust jätkuvalt parandada,“ rääkis Pärgmäe, ent lisas, et keeruline olukord Euroopas kestab ilmselt selle suvehooaja lõpuni. „Oktoobris ja novembris peaks teenuse kvaliteet paranema, sest siis algab lendamise vaatest madalhooaeg, reisijate arv väheneb ja tekib võimalus keskenduda järgmise suve ettevalmistustele. Möödunud talvel, kui koroonal ei paistnud otsa ega äärt, ei julgenud lennujaamad ja lennufirmad hakata aktiivselt töötajaid värbama. Ebakindlust lisas veelgi veebruari lõpus alanud sõda. Samas täna näeme, et reisijate mahud on peagi koroonaepideemia eelsel tasemel ja sektor peab kiiresti taastama kriisieelse teenuse osutamise võimekuse,“ lisas Pärgmäe.

Kõige populaarsem sihtkoht Tallinnast oli juunis Antalya, kuhu lendas regulaar- ja tellimuslendudel kokku ligi 25 tuhat reisijat. Türgi kuurortlinna Antalyasse väljub Tallinnast kuni 5 lendu päevas. Traditsiooniliselt olid suure reisijamahuga liinid suurematesse sõlmjaamadesse Helsingis, Frankfurdis ja Riias.

Lennufirmadest tõid juunis kõige rohkem reisijaid Air Baltic ja Ryanair, kes teenindasid mõlemad viiendiku kõigist reisijatest. Air Baltic pakub Tallinnast võimalust lennata 13 ja Ryanair 15 otseliinil. Tšarterreisijate hulgas olid hooajale vastavalt populaarsemad pakettreisid Türgi, Kreeka ja Bulgaaria rannikule, samuti Montenegro kuurortlinna Tivatisse.

Poole aasta kokkuvõttes on Tallinna lennujaam teenindanud 1,2 miljonit reisijat. 2021. aastal teenindati sama aja jooksul kokku 283 tuhat reisijat. „Tuletame meelde, et praegu on lendamise tipphooaeg ja Tallinna lennujaamas võib tulla tipptundidel ette jätkuvalt järjekordi, seega soovitame kõigil reisijatel saabuda lennujaama 2 tundi enne lennu väljumist. Arvestades keerulist olukorda Euroopa lennunduses ja lennujaamades, soovitame olla valmis ootamatusteks, varuda aega ja kannatust, eelistada võimalusel otselende ja soetada enne reisi kindlasti reisitõrkekindlustus,“ sõnas Pärgmäe.

Kuressaare lennujaamas teenindati juunis 3591 reisijat ja Kärdlas 1294 reisijat, mis on vastavalt 18% ja 5% rohkem võrreldes mulluse juuniga. Tartu lennujaama läbis 1234 reisijat, kellest valdav enamus kasutas regulaarühendust Helsingisse. Pärnu lennujaama kasutas 437 reisijat, kes lendasid samuti põhiliselt Helsingi liinil. Juunis avati Pärnust ka hooajaline lennuühendus Stockholmi, kuhu kaks korda nädalas lendab SAS. Eelmise aasta juunis Pärnus ja Tartus ärilist lennuliiklust ei toimunud.

Share this article: