All news
28 jaanuar 2021
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Magnetic Engines – innovatsioon lennukimootorite hooldusturul

Kiiresti arenev lennukite täishooldusteenuseid pakkuv rahvusvaheline ettevõte Magnetic MRO ujub vastuvoolu ja keerulisele majandusolukorrale vaatamata tõi turule uue ning suurema lennukimootorite hooldusüksuse Magnetic Engines. Piirangute tõttu toimus Tallinna lennujaama alal asuva mootorite hoolduskeskuse avamispidu virtuaalselt, mida sai otseülekandena jälgida ettevõtte Youtube kanalil.

„Lennuki mootorid moodustavad globaalses lennunduses kõige suurema kulukeskuse – 34% kõikidest hooldusega seotud kulutustest. Mootorite hooldus ja remont on kõrge lisandväärtusega teenus, mis eeldab tipptasemel insener-tehnilisi teadmisi. Meil on see kompetents ja perspektiiv ettevõttes olemas, „sõnas Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots.

Varasemalt mimeid aastaid Magnetic MRO kaubamärgi all tegutsev mootorite hooldusosakond laienes jõudsalt 2020. aastal, kui tehti suur investeering moodsate tööriistade omandamiseks, mis omakorda suurendas ka võimekust rohkem erinevaid mootoritüüpe hooldada. Uues, 300m2 suuruses hoolduskeskuses on võimalik korraga hooldada ja hoiustada kuni 10 mootorit.

Mäeotsa sõnul eristub ainult mootoritele spetsialiseerunud kaubamärk Magnetic Engines konkurentidest kolme innovaatilise lahenduse poolest. „Me teame väga hästi, et nüüd tuleb operatiivselt edasi liikuda, sest kindlasti hakatakse meie mudelit kopeerima, aga me oleme selleks valmis, „ kinnitas Risto Mäeots.

2020. aastal teostati Magnetic MRO mootoriosakonnas rohkem kui 70 hoolduse või remondiga seotud operatsiooni.

 

Share this article: