All news
10 juuni 2022
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Maikuus läbis Tallinna lennujaama 271 484 reisijat

Mais läbis Tallinna lennujaama 271 484 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv viimase kahe ja poole aasta jooksul. Kriisieelse mahuga võrreldes jõudis reisijate arv 90% juurde.  

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul on tipptundide reisijate maht jõudnud kriisieelsele tasemele ning lennuliikluse taastumine on täies hoos. „Viimastel nädalatel on meedias palju kajastamist leidnud pikad järjekorrad lennujaamades üle Euroopa, mis on tingitud reisijate arvu kiirest kasvust ning töötajate puudusest. Nii meie, kui ka meie partnerid teevad iga päev tööd selle nimel, et värvata uusi töötajad ning pakkuda jätkuvalt kõrge kvaliteediga teenust. Selleks aga, et kõigi reis hakkaks võimalikult sujuvalt ning meeldivalt, paneme reisijatele südamele, et lennujaama tuleks saabuda vähemalt 2 tundi enne väljalendu. Lisaks peaks iga reisija kandma hoolt, et käsipagasis on vaid sinna lubatud vedelikud ja esemed, nii kulgeb julgestuskontroll kõigil kiiremini“ rääkis Pärgmäe ning lisas, et käsipagasiga reisijatel on soovitatav ära teha online check-in, et lennujaama jõudes kohe julgestusse liikuda.

Mais toimusid regulaarlennud 34 liinil. Kõige rohkem reisijaid kasutas otseühendusi Helsingi, Frankfurdi ja Riia sõlmjaamadesse, samuti Stockholmi ja Varssavisse. Mais oli regulaarlendude keskmine täituvus 71%. Tšarterlende kasutas ligi 13% kõigist reisijatest ning peamiselt lennati Antalyasse aga ka Kreeka, Tuneesia, Montenegro ja Portugali kuurortidesse.

Suurima turuosaga lennufirma oli Ryanair, kellel oli Tallinnast avatud 15 liini ja kellega lendas 22% kõikidest reisijatest. Air Baltic lendas 13 liinil ja teenindas 21% reisijatest. Odavlennufirmadega lendas kokku 29% reisijatest.

Mais toimus 3652 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 118 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Regionaalsetest lennujaamadest oli suurima reisijate arvuga Kuressaare, mida läbis maikuus 3531 reisijat. Kärdla lennujaamas oli reisijaid 1211, Tartus 1202 ja Pärnus 224.

Share this article: