All news
26 oktoober 2021
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Meie inimesed: Indrek Nõlvak

Tallinna Lennujaama GH sünnipäeva puhul vestlesime selle juhatuse liikme Indrek Nõlvakuga, kes jagas meiega oma teekonda lennunduses, natuke oma eraelust ja nõuandeid noortele.

  • Kuidas sattusid lennundusse? Kuidas on Su teekond seni möödunud?

Olen terve elu nautinud aktiivset ja operatiivset tööd. Mulle on alati meeldinud ja meeldib ka täna, kui midagi juhtub, midagi toimub. Aga lennundusse sattusin ma juhuste kokkulangemise tõttu – mul puudus igasugune lennunduse taust ning selle hetkeni töötasin operatiivse ja suhteliselt tehnilise ettevõte juhina. Esimesel nädalal öeldi mulle, et lennundusse tullakse kas korraks või igaveseks ja ma pean sellega nõustuma. Lennundus on minu jaoks midagi rohkemat kui lihtsalt töökoht – see on suur hulk inimesi, kes päriselt ka fännavad seda, mida nad teevad.

  • Palun kirjelda oma praegust tööd. Millised on peamised väljakutsed ja suurimad tööalased võidud?

Minu tänane roll on pakkuda lennufirmadele Tallinna Lennujaamas parimat võimalikku maapealset teenindust. Kui Covid kõrvale jätta, siis peamine väljakutse tänases äris on seotud efektiivsuse leidmisega läbi tööprotsesside muutmise ja digitaalsete lahenduste kasutusele võtmise. Tagasi vaadates võib täna suuremateks kordaminekuteks pidada nii ettevõte restruktureerimist, mis aitas üle elada koroona perioodi kui ka tööd lennufirmadega, kellest mitmed on andnud meie tööle nende partneritena kõrge hinnangu. 

  • Mis on Sinu 3 suurimat tööalast eesmärki? Milline neist on kõige keerulisem ja miks?

Tulevikku vaadates on kindlasti üks olulisemaid väljakutseid maapealsete teenuste turu avanemine Tallinnas, mis kindlasti mõjutab meie tänast toimimist. Meie eesmärk on olla kõikidele lennufirmadele eelistatud partner Tallinnas. Organisatsiooni sisse vaadates on kõige olulisemad meie inimesed. Nemad kujundavad selle, milline partner me lennufirmadele oleme. On oluline, et meie inimestele oleks loodud hea töökeskkond (nii füüsiliselt kui vaimselt) ning seda ka hoitaks. Täpselt sama oluline on panustamine inimeste arengusse ehk anda võimalus kasvamiseks organisatsiooni sees.

  •  Kust me Sind vabal ajal leiame?

Kui argipäevad veedan lennunduses, siis vabal ajal võib mind pigem kohata merel või mere ääres. Ma elan linnast eemal ning minu vabaaja tegevused on ühel või teisel viisil seotud merega. Ma naudin nii kajaki kui ka purjelauga merel olemist, lisaks löön aktiivselt kaasa kohalikus kogukonnas vabatahtliku merepäästjana. 

  • Millist nõu annad noortele ja õpilastele?

Elu on täis ootamatusi ja üllatusi, millest tuleb kinni võtta isegi siis, kui tundub, et kingad, mis teele satuvad, on liiga suured. Kui sa ise tahad, siis jalg kasvab kiiresti. Elage aktiivselt ja julgelt.

Share this article: