All news
17 juuli 2020
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Pressiteade: Paradiisisaarele lendasid kokku Eesti lennundusriigi visionäärid

Eesti Lennundusklastri ja Diamond Sky eestvedamisel pandi Ruhnu saarel alus iga-aastasele Davosi laadsele Eesti lennundusfoorumile. Regionaalennunduse hetkeolukorda ja arengut käsitleva seminari, mille avas Riigikogu esimees Henn Põlluaas kulminatsioon oli Ühiste Kavatsuste Protokolli allkirjastamine.

Dokumendile, mille eesmärk on tutvustada ja reklaamida Eestit kui kliendisõbralikku ja turvalist lennundusriiki, kirjutasid teiste seas alla Taavi Rõivas, Kalle Laanet, Urmas Klaas, Andrei Korobeinik kui ka välisinvestor Sonny Aswani, kokku 24 inimest.

Ekspeaminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti Lennundusklastril ja kogukonnal suur ambitsioon näidata kogu maailmale, et Eestis on rohkem lennuvälju kui Tallinna Lennujaam. Väikeste saarte jaoks võib olla lennuühendus elulise tähtsusega. „Juba paarkümmend aastat on olnud Eesti turismi suurim väljakutse, kuidas saada turiste väljapoole Tallinna vanalinna. Enamike väikelinnade lennuvälju võiks kasutusele võtta lähiriikide hobilendurite jaoks. Rahvusvahelised otselennud on jõukohased nii Tartule, Pärnule kui Kuressaarele,“ rääkis Rõivas eilsel lennundusseminaril.

Timo Hyvönen, Soome Erapilootide assotsiatsioonist arutles: „Meil on 49 NHLi mängijat, 76 000 registreeritud liiget hokiklubides ja 200 000 harrastajat, kes mängivad hokit. Teil on 66 erapilooti, meil 10 korda rohkem. Kuidas te saaksite oma inimesi ja tuhandeid erapiloote Eestisse lendama? Teil on mitukümmend lennuvälja, kuhu oleks võimalik turistidel lennata.“

Lennundusklastri juhi Kristo Reinsalu sõnul tuleks meil teha „kodu korda“, alustades lihtsatest asjadest nagu bürokraatia vähendamine kuni elementaarse turvaaia ehitamiseni. „Selleks, et öösel ei tuleks lehmad Ruhnu lennuväljale, kuna seal kasvab värske rohi, olime meie sunnitud neist tegema 500 vorsti,“ osutas Ruhnu vallavanem Andre Nõu kurioosumile Paradiisisaarel toimunust.

Share this article: