All news
04 märts 2021
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Pressiteade: Klastri nõukogusse valiti plejaad tugevaid tippjuhte

Eesti Lennundusklastri liikmete Üldkoosolek valis oma erakorralisel koosolekul 17. veebruaril nõukogu, mille volitused kestavad 2023. aastani. Kaheksaliikmelise nõukogu esimeheks valiti 25. veebruaril toimunud nõukogu koosolekul Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots ning aseesimeheks Triniti partner ja vandeadvokaat Ergo Blumfeldt. Nõukogu roll on aidata kaasa sellele, et ajal, kus globaalselt toimuvad lennunduses väga suured muutused, tekivad uued ärimudelid suudaks Eesti lennundus teha strateegiliselt õigeid otsuseid. Klastri üheks ambitsiooniks on miljardikäibelisest globaalsest lennundustööstusest mingi osa Eestisse toomine.

„Alustame sellest, et välja tuleb juurida arusaam, et lennundus kui tööstusharu on pelgalt reisijate vedu. Klastril koostöös värskelt valitud nõukoguga on siin väga oluline roll mängida, et need väärad arvamused ümber lükata ja luua läbi peenhäälestatud tegevuse vajalikud eeldused kõrge lisandväärtusega Eesti eksportijate võrgustiku tekkeks, „ sõnas Eesti Lennundusklastri nõukogu esimees, Magnetic MRO juht Risto Mäeots.

Mäeots usub, et eestlased on suutelised koju tooma kasvõi murdosa lennunduse tööstusharu aastasest globaalsest mahust. „ Arvestades, et disain ja tootmine, finantsteenused ning hooldus moodustavad aastas ca 500 miljardit eurot, siis see murdosa polegi enam nii väike, „ lisas Risto Mäeots.

Eesti Lennundusklastri nõukokku kuuluvad sektori tippjuhtidest Risto Mäeots, Ivar Värk, Riivo Tuvike, Ken Koort ning lisaks kahekordne eks-peaminister Taavi Rõivas, endine Kredexi juht Lehar Kütt, Ergo Blumfeldt ning Nortali partner Taavi Einaste.

Klastri juhi Kristo Reinsalu arvates toetab Lennundusklastri nõukogu loomine püüdlusi, et lennundusest saaks Eesti kõige kiiremini kasvav suurte ambitsioonidega majandussektor. „Meil on nüüd väga tugev tiim. See lennundus, mis tõi meid siia ei vii meid enam edasi. Kutsume üles investeerima Taasterahastu vahendeid Eesti lennunduse tulevikuprojektidesse. Paneme droonid lendama, teeme lennukid IT abil targaks, loome süsinikuneutraalsed lennuühendused, meelitame homsed miljardiärid Eestisse – need on meie ees seisvad põnevad väljakutsed,“ selgitas Reinsalu.


Foto ©️: XTI Aircraft

Klastrist: 2019. aasta alguses loodud Eesti Lennundusklaster ühendab pea 20 ambitsioonikat lennundusettevõtet alates lennujaamast ja lennufirmadest kuni erinevaid teenuseid pakkuvate ettevõteteni hoolduse, IT, logistika ja transpordivaldkonnas. Eesti Lennundusklastri tegevust toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Share this article: