All news
07 jaanuar 2022
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Tallinna lennujaam teenindas 2021. aastal 1,3 mln reisijat

Detsembris läbis Tallinna lennujaama 166 379 reisijat, mis moodustab 70% pandeemiaeelsest tasemest. Regulaarlendude keskmine täituvus oli detsembris 56%.  

Tallinna lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul oli detsember reisijate arvu mõistes väga hea kuu. „Kui traditsiooniliselt on talv reisimise mõistes madalhooaeg, siis aasta viimane kuu tõi meile üle ootuste hea reisijate arvu, millele aitas kaasa täienenud lennugraafik, mis võimaldas detsembris otselendudega lennata 34 sihtkohta. Pingutame jätkuvalt selle nimel, et pakkuda mitmekesist ning paindlikku lennugraafikut koos kõrge teeninduskvaliteediga ning seda suurem on rõõm, et reisijad meid jätkuvalt usaldavad ning on valinud Tallinna lennujaama oma reisi algus ja lõpp-punktiks,“ rääkis Tuvike.

Aasta lõpus lendas Tallinna lennujaamast regulaarliinidel 12 lennufirmat. Suurima turuosaga oli detsembris Ryanair, kellega lendas 23% kõigist reisijatest. Odavlennufirmade teenuseid kasutas kokku 36% reisijatest. Peamised otselendude sihtkohad olid Helsingi, Riia, Frankfurt ja Stockolm. Tšarterreisijatest suundus 80% Egiptusesse ja 20% Kanaari saartele.

Kokku teenindas Tallinna lennujaam 2021. aastal 1 300 572, mida on 50% rohkem kui eelmisel aastal, kuid siiski 60% vähem kui aastal 2019. Võrreldes kriisieelse tasemega taastus regulaarreisijate arv keskmiselt 37% ulatuses ja tšarterreisijate arv 60% ulatuses.

Tuvikese sõnul annab lõppev aasta julgust ning kindlust, et lennundus on taastumise teel. „Käesolevale aastale läheme vastu eesmärgiga teenindada aasta lõpuks 2,5 mln reisijat.“

Seoses koroonaviiruse leviku ja sellega seotud piirangutega algas lennunduses 2021. aasta nõudluse madalseisus. Reisijate arv moodustas I kvartalis vaid 14% ning II kvartalis 22% pandeemiaeelsest tasemest. Reisijate arvu järk-järgulist taastumist II poolaastal mõjutas oluliselt Euroopa Liidu ühtse koroonapassi kasutuselevõtt, mis ühtlustas ja lihtsustas reisimisele seatavaid reegleid. Selle toel moodustas juulis reisijate arv kriisieelsest tasemest juba 50% ning jõudis detsembris 70% tasemele.

Aasta lõikes on kõige rohkem reisijaid vedanud Air Baltic (22%), odavlennufirmade osakaal oli kokku 24%. Uue lennufirmana alustas Tallinna lendamist Lufthansa gruppi kuuluv Šveitsi lennufirma Swiss, mis käivitas juulist regulaarliini Zürichi ja Tallinna vahel. Mitmeid uusi liine avasid odavlennufirmad Ryanair ja Wizz Air, sh Rooma, Napoli, Barcelona, Billund, Liverpool jm. Aasta jooksul toimusid regulaarlennud 40 sihtkohta, millele lisandusid regulaarsed tšarterlennud.

Share this article: