All news
10 mai 2022
by Eero Pärgmäe
Share this article:

Tallinna lennujaama läbis aprillis 216 841 reisijat

Aprillis läbis Tallinna lennujaama 216 841 reisijat, mida oli võrreldes 2021. aasta aprilliga ligi viis korda rohkem. Kriisieelse mahuga võrreldes jõudis reisijate arv seni kõrgemaile, 81% tasemele.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul aitasid aprilli suurepärastele tulemustele kaasa suvine lennuplaan ning koolivaheaeg. „Täna on terminal taas inimesi täis ning tipptundidel lähenevad reisijate ja lennuoperatsioonide arvud juba 2019. aasta tasemele. Lennufirmade poolt pakutavate istekohtade arv on jõudnud kriisieelsele tasemele ning lendude keskmine täituvus tõusis aprillis 65% juurde,“ rääkis Pärgmäe ning lisas, et reisijate arvu kiirest tõusust ning tööjõu puudusest tingituna võivad teatud hetkedel lennujaamas tekkida ka järjekorrad. „Selleks, et reisieelne aeg kulgeks mõnusalt ning kõik vajalikud toimingud saaks aegsasti tehtud, palume kõigil reisijatel varuda aega ning tulla lennujaama vähemalt kaks tundi enne väljalendu“.

Kokku oli aprillis võimalik lennata 36 regulaarlennu sihtkohta, millele lisandusid tellimuslennud Egiptusesse, Türki ja Kanaari saartele. Uutest liinidest alustas Ryanair liinilende Nürnbergi, Pegasus ja SunExpress alustasid regulaarlende Antalyasse ning Kreeka lennufirma Aegean Airlines taastas hooajalised lennud Ateenasse.

Suurima turuosaga lennufirma oli aprillis Ryanair, kellega lendas 25% kõigist reisijatest. Air Balticuga lendas 23% reisijatest, 9% turuosaga järgnes Finnair ja 8% turuosaga Lufthansa.

Aprillis toimus Tallinna lennujaamas 3153 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 105 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Reisijate arv kasvas jõudsalt ka regionaalsetes lennujaamades. Kuressaare lennujaam teenindas aprillis üle 3000 reisija, mida oli 62% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Kärdla lennujaama läbinud reisijate arv kasvas aasta taguse ajaga 21%, jõudes ligi 900 reisija juurde ning Pärnu lennujaama läbis 185 reisijat. Tartu lennujaama läbis 889 reisijat, kellest 96% kasutasid Finnairi Helsingi-Tartu otselendu. Võrreldes mullusega kahanes reisijate arv mõnevõrra Ruhnu lennujaamas, mida läbis 304 reisijat. Maist septembrini regulaarlende Ruhnu ei toimu.

Share this article: